Kadınlarda Kıl Dönmesi Belirtileri

Kadınlarda kıl dönmesi belirtileri nelerdir?

Bu yazımın konusu, kıl dönmesi olduğunda kadınlarda ne tür belirtileri olacağına dair.

Vücudumuzda kıl dönmesi olduğunu düşündüğümüz noktada enfeksiyon belirtileri gözlenir. Hareket halinde ya da otururken ilgili bölgede acı hissedilebilir. Bölgede kızarıklık ile oluşan şişkinlik sebebiyle de ağrı dayanılmaz seviyelere çıkabilir. Kistten akan kan ve apse akıntısı sebebiyle de kötü koku oluşabilir. Deride yara benzeri ufak deliklerin oluşması da kıl dönmesi belirtileri arasındadır.

Kadınlarda bu belirtiler daha çok kasık, koltuk altı bölgesinde ve bacaklarda görülebilmektedir. Tüylerin temizlenmesinde yapılan hatalar, kullanılan jilet ve benzeri malzemelerin hijyenine dikkat edilmemesi ya da kullanılan cilt ürünlerinin kıl çıkışlarını tıkaması oluşmasıne neden olabilir.

Genel cerrahi uzmanlarının yaptığı operasyonla cilt üzerinde iz bırakmayan küçük bir kesi atılır ve apse 5 dakika gibi kısa bir sürede boşaltılır. Sıvının boşaltıldığı iç kısım özel bir sıvı ile temizlenerek kapatılır. Bu işlemin enfeksiyon kapmaması açısından deneyimli ellerde ve hijyenik hastane ortamlarında yapılması şarttır.

9 görüntüleme

© 2020 Mehmetdurmuskurt.com |  Tüm Hakları Saklıdır.  

Onlinetasarlat.com tarafından hazırlanmıştır.